کتاب برتر

ارائه دهنده کتاب های برتر حوزه های مختلف

كتاب نقطه عطف

كتاب نقطه عطف

قیمت 55,000 تومان

دسته کتاب : محیط زیست

شناسه کتاب : 1013

مولف: مالکوم گلدول
  مترجم: فریبرز آذرنیا
  ناشر: روزبهان
  قطع: شمیز
نوع جلد: شومیز
  تعداد صفحات: 246
  شابك: 9789648175998
  وزن: 232

تعداد موجودی کتاب: 20 عدد
تعداد بازدیدکنندگان این صفحه: 330 نفر

هزينه ارسال به تمام نقاط ايران رايگان ميباشدموضوع کتاب نقطه عطف

نقطه عطف آن لحظه جادویی ست که یک ایده یا یک رفتار اجتماعی، یا محصول تولیدی و... با کوچکترین تغییر متحول شده و از نقطه تعادل عبور می کند و مانند یک ویروس گسترش یافته و همه گیر میشود . سوال این جاست که چرا برخی ایده ها، رفتارهای یا محصولات تولیدی برخلاف بقیه همه گیر میشونند؟ ویا چه کنیم تا بتوانیم موتور همه گیر شدن  را روشن و آن را همزمان کنترل کنیم .

این جملات فریبرز آذرنیا مترجم کتاب نقطه عطف بود که روی جلد کتاب آورده شده است و با خلاصه ترین و جامع ترین شکل ممکن موضوع کتاب را بیان میکند . بله همانطور که ملاحظه فرمودید . سخن این کتاب این است که چگونه به نقطه اوج و همگیر شدن برسیم چه عواملی باعث میشود محصول یا اتفاقی به این شرایط برسد . ملکوم گلدول نویسنده این کتاب معتقد است نقطه شروع، آن لحظه جادویی است که ایده ها، نقطه نظر ها و رفتارهای اجتماعی از آستانه ای عبور می کنند و چون آتشی سرکس همه جا را در بر میگیرند . گلدول میگوید   کارهای کوچک باعث بوجود آمدن تغییرات بزرگ میشود در این کتاب که سر تا سر با مثال های عینی همراه است مشخص میشود که یک تغییر کوچک چگونه اتفاق بزرگی را رقم میزند.

 

خلاصه کتاب نقطه عطف

در ماه های پایانی سال 1994 کفش های هاش پاییزی که خیلی وقت بود از مد افتاده بود بیکباره مورد علاقه جوانان قرار گرفت و بسیاری از برگزار کنندگان طراحی مد و لباس با تولید کننده این کفشها تماس گرفتند و قرادادهای زیادی با این تولید کننده کفش منعقد کردند . در اوایل دهه 1990 آمار جرم و جنایت در امریکا بشدت بالا بود و تمام نظریه پردازان و روزنامه نگاران این پیش بینی را داشتند که این آمار بشدت در آینده افزایش خواهد یافت و بطوری که حتی پیش بینی ها بر آن بود که در آینده جوی های خون در خیابان ها براه خواهد افتاد . اقدامات زیادی برای کاهش جرم و جنایت صورت گرفت اما آمار همچنان افزایشی بود این آمار بعد 5 سال بشدت کاهش یافت و روز به روز کمتر شد چه اتفاقی باعث این کاهش آمار جرم در امریکا شد . جورجیا سدلر پرستار تلاش کرد که اطلاعات زن سیاهپوست ساندیگو را افزایش دهد و راه های مختلفی را امتحان نمود اما به نتیچه ایی نرسید او حتی به کلیسا ها رفت و چون میدانست مردم برای مراسمات مذهبی به کلیساها میایند بهترین فرصت برای انتقال اطلاعاتش است اما آمار نشان داد جورجیا موفق نبود او با کمی فکر و یک تغییر ساده توانست بسیاری از زنان را درگیر این مسیله کند و اطلاعات خود را حداقل یکبار به گوش آنها برساند . چه اتفاق افتاد که کفش های هاش پاییز به یکباره مورد علاقه جوانان قرار گرفت چه عاملی باعث شد آمار بشدت افزایشی جرم در مدت کوتاهی کاهشی شود چه رخدادی باعث شد جورجیا اطلاعات مربوط به سرطان سینه را به سمع زنان ساندیاگو برساند این مثال ها و دها مثال دیگر در این کتاب همه و همه به یک موضوع اشاره میکنند چه اتفاقی باعث همگیر شدن میشود مالکوم گلدول با اشاره به راه کارهایی توضیح میدهد چه عوامل مشترکی بین تمام موضوعات همه گیر شدن وجود دارد او در این کتاب میگوید چگونه بعضی ایده ها و بعضی پیام ها، فراگیر میشوند و اما بقیه نمیشوند. ما به طور خلاصه به این نکات اشاره میکنیم اما اینکه این عوامل چگونه باعث همه گیر شدن میشوند نیاز به مطالعه کامل کتاب دارد اولین عامل، چسبندگی  پیغام است دومین عامل که گلدول به آن در تمام مثال هایش اشاره میکند این است که تغییرات کوچک، تاثیرات بزرگ را برجای میگذارند . عامل بعدی این است که تغییر نه به تدریج بلکه در یک لحظه اتفاق میافتد . این که چگونه این عوامل باعث همگیر شدن میشوند و توضیح بیشتر و کامل تر  که مسایل را شفاف میکند،  در کتاب نقطه عطف به آنها اشاره شده است .

 

درباره نویسنده کتاب نقطه عطف

مالکوم گلدول سال 1963 در بریتانیا متولد شد او بزرگ شده کاناداست رشته تحصیلی او جامعه شناسی است و به کارهای روزنامه نگاری و نویسندگی مشغول بوده است مهمترین خصوصیت گلدول در نوشته هایش ساده نوشتن است این خصوصیت بارزترین خصیصه اوست . که خیلی ها به این خصوصیت او ایراداتی را وارد کرده اند. مالکوم در کتاب هایش بیشتر به برسی رفتار انسانی و رفتار جوامع انسانی میپردازد و معتقد است که میتوان یک قانون را برای این رفتارها متصور شد . گلدول دارای افتخارات زیادی است که از جمله آنان میتوان به مجله تایم در سال 2005 که او را یکی از صد فرد با نفوذ جهان معرفی کرده است اشاره کرد جایزه اول انجمن جامعه شناسی امریکا و دکترای افتخاری ادبی از جمله دیگر افتخارات مالکوم گلدول است.این نویسنده نامی دارای کتاب های مفید متعددی است که از جمله از مهمترین آنها میتوان به کتاب های زیر اشاره کرد

استثنایی ها – در یک چشم بهم زدن – آنچه آن سگ دید

 

مطالعه کتاب نقطه عطف برای چه کسانی مفید است

کتاب نقطه عطف نوشته مالگوم گلدول در سال 2009 به چاپ رسید . گلدول پرسش بسیار مهم و حیاتی را در این کتاب مطرح میکند نقطه عطف، نقطه اوج، نقطه همگیر شدن چه زمانی است و با پاسخ دادن به این پرسش مهم راهنمای بسیار مفیدی برای ما خواهد بود با توچه به موضوع کتاب مهمترین خوانندگان کتاب میتوانند افراد بزینس من باشند کسانی که همه دغدغه این را دارند که چرا محصولشان دیده نمیشود ویا همه گیر نمیشود . در این راستا به تمام علاقمندانی که در حوزه کسب و کار و استارتاپ ها فعالیت دارند توصیه میشود این کتاب را به عنوان یک از دها کتابی که الفبای کسب و کار محسوب میشوند را حتما مطالعه کنند . این کتاب در حوزه های اجتماعی با مثال های فراوانی روبه رو شده بنابراین به تمام جامعه شناسان هم خواندن این کتاب توصیه میشود نا گفته نماند پدیده همگیر شدن در کتاب نقطه عطف به وسیله مسال های اجتماعی بیشتر توضیح داده شد. روانشناسان گروه بعدی هستند که خواندن این کتاب به این قشر توصیه میشود .

 

بخش هایی از کتاب نقطه عطف

گمان ما این است که وقتی اینده و فکر ناب باشد تغییر ایجاد خواهد کرداما همانطور که در این مثال ها دیدیم هیچ یک از پیام رسانان برای گیرایی پیام خود کار خاص و مهمی انجام ندادند . آنان فقط در شیوره ارازه مطالب تغییرات کوچکی دادند تا بینندگان بیشتر توجه ککند برای مثال برای گیرایی مجموعه خیابان کنجد بک پرنده عروسکی بزرگ به آن افزودند یا برای جذب پدر و مادران به برنامه برا آنان لطیفه ساختند تا کودک به همراه والدینش برنامه ها را تماشا کنند و لذت ببرند . این کارهای کوجک سرانجام کارسار شد و تغییر لازم را به وجود آورد . گاه فاصله بین مخالقت و یا موافقت همه گیر شدن یا نشدن باریکتر از آن چیزی است که فکر میکنید . تهیه کنندگان مجموعه خیابان کنجد پس از اینکه در فیلادفیا دریافتند که در صورت پخش عمومی برنامه شکست خواهد خورد ایده خود را کنار نگذاشتند بلکه به آن کمی شاخ و برگ افزودند (وارد کردن پرنده بزرگ) یا هوارد لوانتال نیز برای افزایش مراجمه به مرکز بهداشتی دانشگاه، زمان واکسیناسیون را به دفترچه اطلاعات اضافه کرد و همین کار باعث شد تا دانشجویان بتوانند در برنامه روزانه خور آن را مدنظر قرار دهند . فانون حداقل میگوید که برای همه گیر شدن همراه افرادی هستند که فادرند دست به این کار بزنند فقط باید آنها را پیدا کنید . دربازه گیرابودن پیام (چسبناکی پیام) نیز همین شرایط وجود دارد بدیهی است بای همه گیر شدن پیام راه هایی وجود دارد که باعث میشود مردم نتوانند در برابر پیام مقاومت کنند فقط باید آنی راه ها را پیدا کرد .

ویدیو ببینید در مورد کتاب نقطه عطف


لينك هاي مفيد در مورد كتاب نقطه عطف


امتیاز دهی ستاره ایی

نظرات كاربران درمورد كتاب نقطه عطف

هنوز هيچ نظري براي اين كتاب ثبت نشده است

براي حضور در دورهمي اين كتاب با ما تماس بگيريد